Przejdź do głównej zawartości

Alternatywy dla GC Tour

Z powodu zmian w mechanizmie logowania do strony geocaching.com przestał poprawnie działać używany przez wielu z was skrypt GC Tour.
Niestety pod przeglądarkę Firefox, nie ma dla niego alternatywy :(,
[edit 26.02.2015] Zwykli użytkownicy, mogą skorzystać z mało wydajnego dodatku pod Google Chrome o nazwie CacheList, umożliwiającego dodanie pojedynczej skrytki z poziomu mapy i wyeksporotwanie jej w postaci pliku GPX.

Użytkownicy premium, mogą korzystać bez przeszkód z innego dodatku o nazwie GeoPrinter

https://chrome.google.com/webstore/detail/geoprinter/pkejgpgaflkeonkliblcplomemekogop

Sposób działania dodatku jest zbliżony do GC Tour. Skrytki, które chcemy pobrać możemy zaznaczyć z wyników wyszukiwania (hurtowo lub tylko wybrane) albo wybrać z mapy, tylko, które nas interesują. Zmianę współrzędnych, hintu, a nawet i opisu, można dokonać po wyświetleniu listy zaimportowanych skrytek. Do takiego wykazu, możemy dodać również własny waypoint zawierający pełne informacje (współrzędne opis/hint ).
Listę można nie tylko wyeksportować do pliku gpx, ale również wydrukować. Możemy również wydrukować sobie podkład mapy z zaznaczoną lokalizacją skrytek.

W odróżnieniu od GC Tour, z pomocą tego rozszerzenia możemy pobrać maksymalnie 25 ostatnich logów (wpisów do dziennika) - ale trzeba to sobie skonfigurować w ustawieniach, bo domyślnie pobieranych jest tylko 5.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Searching for caches along the route

Searching for caches along the route is one of the lesser-known functions available to premium users on geocaching.com. It is a bit complicated and may be incomprehensible to people who are used to using only applications for mobile devices, so we decided to explain it to you a bit. Thanks to this tool, we can search for caches along any route we take. It may simply be a journey from one city to another, or a hike through a specific area, e.g. a part of a large city. The only limits are the length of a single route, which cannot exceed 800 km (around 500 miles) and a maximum of 1,000 caches. We can access this function either through the Pocket queries tab available in the Play drop-down menu on the home page where, after clicking, a special subpage for creating Pocket Query will appear. There we select "Find Caches Along a Route"   We can also access it from the user's desktop - in the column on the left in the Premium Tools section we will find it under the name ...

Masowe logowania...

Majowy długi weekend - wiele osób wykorzysta ten czas na zdobywanie dużej, naprawdę dużej ilości skrytek. I tu pojawia się problem - bo nie sztuką jest znaleźć 100 i więcej skrytek w ciągu kilku dni (albo nawet jednego :D ), problem pojawia się gdy trzeba je zalogować w systemie. Jak to zrobić, by nie stracić całego dnia na tej czynności ? W przypadku gdy korzystamy z nawigacji turystycznych, nasze "działania" na załadowanych do urządzenia skrytkach, zapisywane są w specjalnym pliku tekstowym - geocache_visits.txt. Podobny plik stworzyć może również aplikacja Locus - tylko trzeba pamiętać by tę opcję uruchomić. Zgromadzone w ten sposób dane wykorzystać możemy w serwisie geocaching.com, aby utworzyć Field Notes / Notatki terenowe, które w przypadku mniejsze ilości skrytek, ułatwią nam logowanie. A co zrobić gdy mamy naprawdę potężną ilość znalezień i musielibyśmy spędzić naprawdę długi czas przed komputerem ? Możemy zautomatyzować ten proces z pomocą programu GSAK - poniż...

Sposób na GPX-a

Jeśli nie mamy konta premium, ze strony geocaching.com, możemy pobrać tylko plik .loc zawierający tylko podstawowe dane o skrytce - jej nazwę, współrzędne, oraz poziom trudności zadania/terenu. Również użytkownicy premium chcący pobrać kilka skrytek na raz, wprost z wyniku wyszukiwania , są ograniczeni do tego typu pliku. Problem w tym, że taki plik jest w praktyce zupełnie nieprzydatny - nie załadujemy go do odbiornika turystycznego, programy do geocachingu na androida też zbytnio sobie z nim nie radzą. Owszem można go z pomocą zewnętrznego programu przetworzyć na gpx'a - ale wciąż zawierał on będzie wyłącznie informacje o położeniu skrytki. Na szczęście, z pomocą przychodzi tu specjalny skrypt stworzony przez pewnego niemieckiego geocachera, umożliwiającym uzyskanie wprost z przeglądarki "kompletnego" pliku gpx tj. takiego, który zawierający wszystkie informacje o skrytce - w tym opis, wskazówkę, wpisy poprzednich znalazców. Z jego dobrodziejstw skorzystają uży...